Haber

Ahmet Nur Çebi: Gaziantep FK ile Hatayspor’un maçları iptal edilmeli

Beşiktaş lideri Ahmet Işık Çebi, ligden çekilen kadroların önceki maçlarının geçerli sayılmasına ancak kalan maçlarda mağlup olmasına karşı çıkıyor.

Konuyla ilgili daha önce TFF’ye başvuran siyah beyazlılar, tüm maçların iptal edilmesi ve kadrolara puan verilmesi gerektiğini savunuyor.

TFF kararının hem üst sıraları hem de kümede kalma çabasını etkileyeceğini belirten Beşiktaşlı yönetimi, Hatayspor ve Gaziantep FK ile oynanan maçların geçersiz sayılması gerektiğini bir kez daha vurguladı.

Bu durumun sadece kendilerini değil tüm grupları ilgilendirdiğini dile getiren siyah beyazlılar, asıl uygulamanın UEFA Şampiyonlar Ligi yönetmeliği olduğunu savunuyor.

2 örnek var

Hem Devler Ligi yönetmeliği hem de Almanya’daki uygulama örnek alındı.

Söz konusu yönetmeliğin 28 inci maddesinin üçüncü fıkrasında; “Bir kulüp, grup maçlarını tamamlamadan herhangi bir nedenle diskalifiye edilir veya yarışmadan çekilirse, tüm maçlarının sonuçları geçersiz sayılacak ve puanları kaybedilecektir”ifadesi yer almaktadır.

Ayrıca geçtiğimiz yıl Almanya’da da benzer bir durum yaşanmış ve 3. Lig’den çekilen Münih Türkgücü kulübünün oynadığı tüm maçlar geçersiz sayılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu